جمعه، 17 اګست 2018

همسر چهارم «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی به لندن گریخت

 

به نقل از پایگاه خبری «عراق القانون» نوشت: همسر چهارم «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی به لندن گریخت و خواستار پناهندگی سیاسی از انگلیس شد.
وی در ادامه بر ضرورت آزادی 4 دخترش که به گفته خودش در ریاض زندانی‌اند و مقامات سعودی مانع خروج آنها از کشور و پیوستنشان به مادرشان می‌شوند، تاکید کرد.
همسر چهارم شاه سعودی، چهارم ژانویه 2013 به یک دادگاه بین‌المللی در استراسبورگ مراجعه کرده بود و خواستار اعمال فشار بر پادشاه عربستان برای پس گرفتن فرزندانش شده بود.
از سوی دیگر، رسانه‌های غربی این خبر را که در واقع یک بمب رسانه‌ای به شمار می‌آید، سانسور می‌کنند زیرا این خبر می‌تواند پایه‌های سلطنت عربستان را متزلزل کند و آن را بیش از پیش با سقوط مواجه کند.

بر اساس این گزارش، این سانسور خبری به دستور پادشاه عربستان صورت گرفته تا مانع سوء استفاده دشمنان حکومت سعودی و احتمالا اعمال فشار بر او شود.
پیش از این نیز، در عربستان شاهد فرار شاهزاده‌های این کشور بوده‌ایم. «سارة بنت طلال بن عبدالعزیز» معروف به باربی عربستان (38 ساله) نیز چندی پیش، از این کشور گریخته بود و در ژوئیه گذشته از انگلیس از بیم جان خود خواستار پناهندگی سیاسی شده بود. زیرا مدعی بود که با بازگشت به کشورش جان خود را از دست خواهد داد. وی حتی گفته بود که مقامات سعودی می‌خواهند او را بربایند و به ریاض برگردانند.

همدا راز وګورئ

f-image

نامۀ دختری به پدران وطن

نوشته از پوهندوی شیما غفوری نامۀ دختری به پدران وطن    پدران افغانستان تا کی …

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *